Producenci

Kontakt

Masz pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Telefon:505 04 07 42, 502 02 80 03

Zapraszamy, napisz

Certyfikaty i atesty

ZNAK BEZPIECZEŃSTWA CE

Surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71.1, EN 71.2, EN 71.3

SOIL ASSOCIATION

Znak Soil Association Organic na produkcie oznacza, że spełnia on najwyższe wymagania dotyczące rolnictwa ekologicznego, dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska. Standardy Soil Association są zgodne z normami Unii Europejskiej. W wielu przypadkach jednak są bardziej szczegółowe, np. jeśli chodzi o dobrostan zwierząt, wykorzystanie pestycydów, nawozów i GMO. Organizacja Soil Association została założona w 1946 roku przez grupę rolników, naukowców i dietetyków, którzy zaobserwowali bezpośredni związek między rolnictwem a dobrostanem roślin, zwierząt, człowieka i całego środowiska.

Obecnie jest wiodącą jednostką certyfikującą produkty ekologiczne w Wielkiej Brytanii. Ponad 80% produktów ekologicznych w Wielkiej Brytanii jest oznaczonych znakiem Soil Association Organic, który jest najbardziej rozpoznawalnym wśród konsumentów znakiem dla produktów ekologicznych. Oprócz standardów związanych z rolnictwem ekologicznym, Soil Association opracowała normy dotyczące ochrony przyrody, hodowli ryb, ubrań i tekstyliów oraz produktów kosmetycznych. Produkt organiczny, który zawiera minimum 95% surowców organicznych jest opatrzony znakiem organizacji z dopiskiem Organic Standard. Jeżeli udział surowców organicznych wynosi od 70% do 95%, kosmetyk taki jest także opatrzony znakiem wraz z dopiskiem „wyprodukowany z xx% składników organicznych”.

ECOCERT

ECOCERT jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem kontrolującym, działającym w zakresie ochrony środowiska.

ECOCERT ma swoje przedstawicielstwa we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, które są powołane do wydawania certyfikatów i prowadzenia kontroli nad firmami europejskimi. Aktualnie ECOCERT wykonuje również usługi w zakresie kontrolowania i certyfikacji w około 70 krajach poza Unią Europejską, na wszystkich kontynentach.
Od 2002 roku firma ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych.

Dla celów certyfikacji kosmetyków, ECOCERT wyróżnia dwa rodzaje kosmetyków:

1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic) - minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.
2. Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic) - minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.

Dla obu wyżej wymienionych klas kosmetyków obowiązują następujące, wspólne wymagania:

- zakaz stosowania surowców modyfikowanych genetycznie;
- surowce pochodzenia zwierzęcego mogą być uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód); zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach;
- rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących;
- zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej;
- zakaz stosowania emulgatorów PEG (Polyethylene glycol, glikol polietylenowy);
- jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole;
- sterylizacja surowców i gotowego kosmetyku w drodze radioaktywnego naświetlania jest niedozwolona.

Firma ECOCERT wymaga, aby na każdym certyfikowanym produkcie podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.

COSMEBIO

COSMEBIO jest wiodącym stowarzyszeniem zajmującym się kosmetykami ekologicznymi i organicznymi. Zrzesza największe firmy w przemyśle kosmetycznym i reprezentuje obecnie ponad 350 członków we Francji i poza jej granicami.

Znak COSMEBIO został zarejestrowany jako znak towarowy w 2002 r. Jest przyznawany dla danego wyrobu i zapewnia o zobowiązaniu producenta do dostarczania konsumentom prawdziwych ekologicznych i organicznych produktów, które spełniają wymagania techniczne i kryteria etyczne opisane w Karcie COSMEBIO
Kosmetyki mogą być oznaczane dwoma różnymi znakami COSMEBIO - BIO oraz ECO.

Znak COSMEBIO  BIO oznacza, że:

- co najmniej 95% składników naturalnych lub pochodzące ze źródeł naturalnych,
- co najmniej 95% składników roślinnych certyfikowanych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego,
- co najmniej 10% zawartości produktu jest certyfikowane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Znak COSMEBIO ECO oznacza, że:

- co najmniej 95% składników naturalnych lub pochodzące ze źródeł naturalnych,
- co najmniej 50% składników roślinnych certyfikowanych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego,
- co najmniej 5% zawartości produktu jest certyfikowane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

ORGANIC FOOD FEDERATION

Certyfikat Organic Food Federation gwarantuje, że produkt został stworzony zgodnie z normami ekologicznymi obowiązującymi w całej Europie. Organizacja została założona w 1986 roku i jest obecnie jedną z wiodących brytyjskich jednostek certyfikujących we wszystkich dziedzinach organicznych.

Każdy produkt, który ma zostać oznaczony logo jest sprawdzany i certyfikowany na wszystkich etapach. To zapewnia integralność wszystkich produktów sprzedawanych jako ekologiczne. Organic Food Federation jest liderem w dziedzinie promowania ekologicznych metod i utrzymywania wysokich standardów.


Nowe produkty

» Brak nowych produktów na tą chwilę

Promocje

» Wszystkie promocje