Producenci

Kontakt

Masz pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami

Telefon:505 04 07 42, 502 02 80 03

Zapraszamy, napisz
Drewniane Słowijki Powiększ do pełnego rozmiaru

Drewniane Słowijki

Ekologiczne zabawki drewniane - Słowijki, czyli wijące się słowa.

Więcej szczegółów

Stan: wysyłamy w ciągu 3-7 dni

18,00 zł

16 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne
Ekologiczne zabawki drewniane - Słowijki, czyli wijące się słowa. Słowijki, które można nazwać również Sławijkami, to ważne dla kultury, warte popularyzacji, a nawet zapamiętania, teksty, których słowa rozpisane na pojedynczych klockach wiją się, układane palcami osób bawiących się nimi. Ze słów pochodzących z tych sławnych, wartościowych tekstów można ułożyć, czyli uwić, niejedną wypowiedź. Bawić się można w pojedynkę lub zespołowo. Można też – jeśli ktoś lubi – konkurować ze sobą – wić teksty na czas.
Słowijki to gra/pomoc dydaktyczna składająca się z zestawu klocków z wydrukowanymi pojedynczymi słowami krótkiego utworu poetyckiego (lub charakterystycznego, znaczącego fragmentu), modlitwy, przysłowia, złotych myśli, skrzydlatych słów.
Są 2 rodzaje słowijek: 
z jednostronnie nadrukowanymi słowami; 
z wyrazem na jednej stronie, zaś na drugiej z fragmentem obrazka. Zarówno 1. jak i 2. rodzaj słowijek może występować w dwu wersjach:
jednokolorowej (kolor drewna) – przeznaczona dla pojedynczej osoby;
 z nadrukiem w kilku kolorach (żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym oraz w kolorze drewna) – do pracy w grupach (socjokonstruktywizm).
Na każdym klocku znajduje się magiczny numer – w całym zestawie taki sam. Oznacza on, do jakiego zestawu Słowijek należy dany klocek, czyli z jakiego utworu pochodzi nadrukowany na klocku wyraz. Każde słowijki wyposażone są też w tekst, który jest ich podstawą, oraz ważne, ciekawe informacje o tym tekście, o jego autorze lub autorce.
Klocki słowijek można układać na różne sposoby: w możliwie najdłuższe logiczne ciągi; w inne – w jakiś sposób zorganizowane - konfiguracje, np. wyrazy z pułapkami ortograficznymi, wyrazy przeciwstawne, oznaczające czynności, rzeczy, określające, jakie coś jest, itp. Wersja obrazkowo-słowna pozwala – jak puzzle – układać obrazki, które pod spodem utworzą tekst słowny, albo odwrotnie – pokusić się o „napisanie” klockowego tekstu, a w nagrodę na dnie pudełka pojawi się obrazek.
DZIK
Dzik jest dziki, dzik jest zły,
Dzik ma bardzo ostre kły.
Kto spotyka w lesie dzika,
Ten na drzewo szybko zmyka.
  • Producent: Pilch
  • Wiek: od 7 lat
  • Certyfikaty: Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Nowe produkty

» Brak nowych produktów na tą chwilę